despre suflet
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

AMBIENTAL COSMIC

In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Admin Joi 13 Mar 2008, 6:11 pm

Momentul mult asteptat e aproape. Pe 23 martie, fanii sunt convinsi ca vor asista la prima auditie a unei noi realizari discografice de exceptie. "Ambiental cosmic" contine 11 piese, "dintre care doar o parte sunt ambientale, restul sunt o surpriza care speram sa le placa fanilor nostri. Noi il consideram a fi frumos", a declarat Marian Ionescu, liderul trupei catre Clujeanul.ro.
Compozitorul a subliniat ca doua piese de pe noul album--"Stralucire","Cosmic"- "constituie colaborari cu soprana Irina Iordachescu de la Opera Romana, Bucuresti"Stralucire" si "Cosmic".

Pentru Directia 5, anul 2008 se configureaza ca fiind anul realizarilor notabile, Directia 5 rezervand iubitorilor de muzica adevarata inca o surpriza. "Pentru spectacolul care va avea loc in noiembrie la Bucuresti, vom lucra mai multe piese separate cu artiste din tara", a adaugat artistul. Vor reedita si depasi poate succesul albumului "Duete" aceste uniuni muzicale? In orice caz, sunt de apreciat acest gen de colaborari, constituindu-se, inca si acum, in 2008, in elemente de insolit pe piata muzicala romaneasca.
23 MARTIE ClUJ CLUBUL DIESEL LANSAREA NOULUI ALBUM DIRECTIA 5-Doar urmati fosnetul magicelor aripi ale Geniului!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mier 19 Mar 2008, 10:09 am, editata de 1 ori

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty super...

Mesaj  Vizitato Joi 13 Mar 2008, 9:48 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:34 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Dum 16 Mar 2008, 6:49 pm

24 octombrie - Sala Palatului, Bucuresti - marele concert care va incheia turneul de promovare al discului "Ambiental Cosmic". Eu sincera sa fiu as vrea sa fiu acolo, sa imi amintesc de plimbarile pe care le faceam acum cativa ani la Bucuresti la concertele mari de la Sala Palatului.
Sper sa pot sa ajung, mai vine cineva? Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Dum 16 Mar 2008, 7:08 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:34 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Dum 16 Mar 2008, 9:11 pm

Si daca ne-am vorbi toate..ne-am aduna ,am face tot posibilul si am merge impreuna la marele concert din Bucuresti?Smile eu sincer as vrea enorm de mult

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Lun 17 Mar 2008, 9:16 am

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:35 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Vin 21 Mar 2008, 11:35 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:35 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Fanilor nerabdatori...

Mesaj  Admin Mier 02 Apr 2008, 9:56 am

Cel de-al cincisprezecelea(!!!) album al Divinilor va fi in magazine incepand cu data de 17 aprilie.Un dar mai frumos ca acesta nu puteam primi de sfintele sarbatori pascale...Se potrivesc atat de bine acordurile si versurile melodiei "Stralucire" cu armonia, pacea din suflete, acea stare unica de inalt spiritualism al gandurilor din seara Invierii..

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Admin Mier 30 Apr 2008, 5:59 pm

"Ambiental Cosmic"-albumul de negasit(a cata oara?)

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Mier 30 Apr 2008, 7:45 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:36 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Vizitato Vin 02 Mai 2008, 8:51 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:36 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Daca spui tu, Liano..

Mesaj  Admin Lun 12 Mai 2008, 11:33 am

Va fi pe raft cel putin un an, any problem?

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

AMBIENTAL COSMIC Empty Re: AMBIENTAL COSMIC

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum