despre suflet
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Standardizare?

In jos

Standardizare? Empty Standardizare?

Mesaj  Admin Lun 22 Sept 2008, 6:36 pm

Arta adevarata e pretuita de oameni, indiferent din ce categorie sociala fac parte.Chiar daca tendinta generala e aceea de ierarhizare, standardizare,uniformizare in gandire, reactii comportamentale, oamenii au o zestre genetica specifica si o zestre spirituala pe care stiu sa o pastreze in suflet si sa o dea mai departe celorlalti.
Arta are nenumarate forme, trebuie doar sa stim sa recunoastem arta adevarata.Chiar si in forme noi, ea e in aceeasi masura de pretuit dar trebuie sa stim sa respingem formele de arta conventionalist-strategice.
Cand nu poti muta macar o particica din raiul cu care au fost binecuvantati multi(nu si aici, din pacate) mai aproape de tine, macar pentru o ora-doua in existenta ta efemera, te revolti desi revolta e inutila si suna nedrept pentru unii, dar e doar incercare de a cunoaste lumea.Un de-ce ar suna inutil.


Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar 04 Noi 2008, 2:44 pm, editata de 3 ori

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

Standardizare? Empty Am invatat sa iubesc arta inainte de a sti ce inseamna iubirea.

Mesaj  Admin Mar 30 Sept 2008, 1:43 pm

Am invatat sa iubesc arta inainte de a va cunoaste pe voi.
Am aflat ca a visa e o libertate inchipuita.
Niciodata nu am pretins ca emit judecati superioare, niciodata nu am cerut nimic in schimbul acestor inocente ganduri calatorind prin lumea voastra. Invatati sa va acceptati semenii in preajma voastra atunci cand acestia nu au ca manifest ura.Niciodata nu ne vom cunoaste cu adevarat, una din barierele care stau in calea cunoasterii e indiferenta.A ne intelege unii pe altii e un lux pe care nu ni-l putem permite?

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum