despre suflet
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

"PROMISIUNI"

In jos

"PROMISIUNI" Empty "PROMISIUNI"

Mesaj  Admin Lun 05 Mai 2008, 12:01 pm

Wink

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

"PROMISIUNI" Empty Re: "PROMISIUNI"

Mesaj  Vizitato Lun 05 Mai 2008, 8:35 pm

Neutral


Ultima editare efectuata de catre liana d5 in Mier 02 Iul 2008, 3:41 pm, editata de 2 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

"PROMISIUNI" Empty Re: "PROMISIUNI"

Mesaj  Vizitato Mar 06 Mai 2008, 1:55 am

Promisiuni?! toamna lui 2003... drumul meu catre SalaPalatului pentru concertul de lansare... de neuitat! si ascultam albumul acela de 10 ori pe zi... probabil pentru a-l invata pe de rost Cool

Contine niste melodii care ar face furori si peste multi-multi ani de zile: Imi pare rau, Merg mai departe, Poate tu (prefer versiunea de pe De10ani), Un pas in fata......... Acestea le vad eu ca fiind complete pentru faptul ca au versuri lucrate si puternice... si originale, orchestratia este interesanta si iti doresti s-o auzi in concerte chiar in aceasta forma (fac referire la PoateTu!), refrenul nu se repeta pe parcursul unei jumatati din melodie, CHITARA suna supeeeeeeerb pe oricare din ele si.......... si pe unele dintre ele le categorisesc ca fiind afinitati sentimentale... Embarassed

Vreau sa cred ca totu-ti este bine
Acum cand linistea incet coboara printre noi...
Niciodata n-am vrut sa depind
Dar stiu acum: mi-e dor sa simt...

Usor-usor ma atragea si Arata-miMaiMult prin acel final categoric dominat de Damalan... parca era alta trupa; punctele slabe erau insa durata piesei si refrenul cantat de 80 de mii de oriiiiiiii...
Atractia se manifesta si pentru EstiIngerulMeu... imi placuse mult pianul din timpul concertului...

Concluzie? Album care m-a impresionat prin numarul de 17 melodii incluse... Si de fiecare data cand recomand cuiva un "best of d5" am obligatia de a preciza macar 3-4 melodii de aici!!!

Liana, nota 10! cheers

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

"PROMISIUNI" Empty Re: "PROMISIUNI"

Mesaj  Admin Mier 07 Mai 2008, 2:24 pm

Bravos!Auditii de 10 ori pe zi( Shocked ) nu va recomand, sau cel putin, nu cunosc...(eu dau play in my mind).
Frumos, Liana(trandafiras scump!)...


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun 12 Mai 2008, 11:52 am, editata de 1 ori

Admin
Admin

Numarul mesajelor : 123
Data de inscriere : 03/03/2008

https://eviswritings.forumgratuit.ro

Sus In jos

"PROMISIUNI" Empty Re: "PROMISIUNI"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum